5 najczęstszych problemów z trzymaniem odpowiedniej diety

2021-09-29
5 najczęstszych problemów z trzymaniem odpowiedniej diety

Podzielę się z wami listą 5 najczęstszych problemów z utrzymaniem odpowiedniej diety wsród ponad 2.000 osób badanych w moim gabinecie.

Nr 5. BRAK ŚNIADANIA

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Niezjedzenie śniadania wywołuje chaos w naszym organizmie. Wzrasta zapotrzebowanie na słodycze, używki oraz wywołuje dodatkowy stres.

Nr 4 ZERO WODY

Zamiast wody słodkie napoje, kawa, herbata. Brak wody zwiększa zapotrzebowanie na słodycze i kofeinę. Zaburza pracę wszystkich układów.

Nr 3 NIEREGULARNOŚĆ POSIŁKÓW

przyśpiesza odkładanie tkanki tłuszczowej, zwiększa apetyt, zmniejsza poczucie sytości, zaburza gospodarkę glukozy i insuliny.

Nr 2 SŁODYCZE

Idealnie zastępują wszelkie braki naszego organizmu. To pierwsza rzecz, o której myśli nasz mózg jeśli czegokolwiek zaczyn mu brakować w organizmie. Poprawiają nastrój, są idealnym pustym paliwem dla naszego wygłodzonego i zestresowanego organizmu.

Nr 1 BRAK ŚWIADOMOŚCI

Nie mamy świadomości jak pominięcie jednego posiłku, wydłużenie odstępu między posiłkami, wypicie kilku kaw więcej, niewypicie wody niszczy harmonię, balans i zaburza pracę naszego organizmu. Powtarzane takie nawyki latami rujnuje większość procesów zachodzących w nas.

Dlaczego brak świadomość jest nr 1?

Bo nie wiemy jakie ma to dla nas konsekwencje. Na początku bagatelizujemy pierwsze objawy (zaburzenia miesiączkowania, cellulitis, podwyższone BMI) i nie wiążemy ich z Naszym Stylem Życia. Ale ten Styl Życia się nie zmienia. A objawy są coraz bardziej wyraźne. I dopiero po kilku latach spotykamy się w u mnie w gabinecie  najczęściej w dwóch przypadkach:
Przypadek nr 1: PCOS, insulinoporność i nadwaga;
Przypadek nr 2: bardziej zaawansowana postać: PCOS, cukrzyca i otyłość. (nadciśnienie, zaburzenia nastroju itp w komplecie).

Nie chciała bym was bardziej straszyć.

Chce abyście zaczęły działać wcześniej. Im szybciej tym lepiej.

Jeśli popełniasz jeden z powyższych błędów lub widzisz pierwsze symptomy, to jest moment kiedy, w prosty sposób możesz sobie sama pomóc.

Nie zwlekaj.

Chcesz wiedzieć więcej ?

Zapraszam na bezpłatną konsultację.

POWRÓT